streda 10. júla 2013

Krátkodobá pôžička

Krátkodobé pôžičky sú pôžičky s výrazne krátkou dobou splácania - od jedného mesiaca do 12 mesiacov. Krátkodobé pôžičky ponúka celé spektrum bankových i nebankových inštitúcií. Krátkodobé pôžičky sú poskytované ako fyzickým tak i právnickým osobám za rovnakých podmienok. Doba vybavenia je veľmi krátka (v niekoľkých dňoch). Požičať si môžete desaťtisíce euro.

Krátkodobé pôžičky môžu byť poskytnuté napr. so zálohou osobného vozidla. Pre vybavenie takéhoto typu krátkodobej pôžičky potrebujete platný občiansky preukaz, veľký a malý technický preukaz automobilu. Nenahliada sa do registra a nevyžaduje sa potvrdenie o príjme.

Krátkodobé pôžičky - výhody

  • expresné vybavenie
  • krátka doba splatnosti
  • až niekoľko desiatok tisíc euro
  • bez udania dôvodu
  • poskytnutá v hotovosti alebo na účet

Krátkodobé pôžičky - nevýhody

  • vyššia úroková miera
Špecifiká krátkodobých pôžičiek

Krátkodobé pôžičky poskytované nebankovými spoločnosťami majú niekoľko špecifík. Cieľovú skupinu tvoria ľudia, ktorí potrebujú peniaze
ihneď, sumu v čiastkach maximálne niekoľko tisíc euro. Jedná sa o ľudí s nižšími príjmami, ktorí neuspeli so svojou žiadosťou v banke, prípadne dôchodcov, ktorí sa nevedia pohybovať v kope bankových služieb, nepoužívajú kreditné karty a najradšej majú peniaze v ruke.


Spoločnosti bez bankovej licencie požičiavajú za výrazne vyšší úrok ako banky v prípade svojich spotrebných úverov. Dôvodom je, že takéto spoločnosti nemajú na rozdiel od bánk k dispozícii aktíva z vkladov klientov, veľakrát si musia aj samé od týchto inštitúcií peniaze požičiavať.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára