streda 10. júla 2013

Nebankové pôžičky a ich rozdelenie

Nebankové pôžičky a ich rozdelenie

 

Nebanková pôžička sú pôžičky ponúkané súkromnými spoločnosťami aj jednotlivcami. Sú vhodné pre klientov, so záznamom v bankovom registri - čiže banková pôžička je tak pre nich nedostupná. Výhodou nebankových pôžičiek je to že firmy, ktoré ich poskytujú, reagujú veľmi flexibilne, a pôžičku Vám vybavia v priebehu niekoľkých hodín. Nevýhoda pôžičky poskytnutej nebankovým subjektom je vysoký úrok a vysoký poplatok za spracovanie.

Pri týchto typoch pôžičiek je zásadné oboznámiť sa s podmienkami zmluvného vzťahu. Nebankové inštitúcie si totiž v bankovom registri nemôžu overiť bonitu klienta - pôžička je pre nich viac riziková a toto riziko si poskytovatelia pôžičiek prenášajú do úrokov a poplatkov nebankovej pôžičky.

Tieto pôžičky sú dostupné aj ľuďom so záznamom v úverovom registri (SRBI, NBCB ). Ich vybavenie je veľmi rýchle, nemusíte dokladovať účel použitia finančných prostriedkov. V mnohých prípadoch pri čerpaní týchto pôžičiek nie je nutné ručiť nehnuteľnosťou alebo mať ručiteľa.Pozitíva Nebankových Pôžičiek

  • dosiahnuteľná i pre ľudí so záznamom v registri
  • veľmi rýchle vybavenie
  • často bez ručiteľa
  • možné použitie peňazí na ľubovoľné účely
  • i na splácanie iných finančných pôžičiek
  • peniaze v hotovosti alebo na účet

Negatíva Nebankovej pôžičky


  • väčšinou vyššie úroky ako u bankovej pôžičky
  • nutné veľmi opatrne preštudovať podmienky pred podpísaním

Nebankové pôžičky bez registra

Pôžička bez registra sú vhodné pre žiadateľov, ktorí majú záznam v bankovom registri klientov (viď. nižšie) a iné typy pôžičiek sú pre nich nedostupné. Dá sa takto požičať si od niekoľkých tisíc až po stovky tisíc Sk. Firmy poskytujúce pôžičky bez registra sa prakticky na nič nepýtajú, to je však vykúpené i vyššími nákladmi na splatenie takejto pôžičky.

U Pôžičiek bez registra je obvykle vybavovanie veľmi rýchle (i do 24 hodín), môžete si ich vybaviť cez telefón i cez Internet. Dôkladne sa zoznámte s výškou úrokovej sadzby (RPSN) a tiež o možnosti splatiť pôžičku skôr alebo pozastaviť platbu. Porovnajte tiež viac poskytovateľov pôžičiek. Splatnosť pôžičky bez registra býva 3 - 5 rokov.

Nebankové pôžičky hneď

Pôžička hneď bývajú tiež označované ako pôžičky do 24 hodín. Ich výhodou je veľmi rýchle vybavenie, peniaze máte prakticky hneď. Pri posudzovaní žiadosti o pôžičku sa nenahliada do bankového registra. Pôžičky hneď sú teda dostupné i pre klientov, ktorí už v bankovom registri majú záznam.

Pôžičky hneď poskytujú nebankové inštitúcie. Odporúčame veľmi dobre si prečítať podmienky zmluvy, zoznámiť sa s úrokmi a výškou RPSN a tiež si preštudovať alternatívne ponuky iných firiem. Pôžičky hneď ponúkajú i bankové subjekty - tie však do bankových registrov samozrejme nahliadajú.

Nebankové pôžičky do 24 hodín

Pôžička do 24 hodín sa dajú získať od banky i od nebankových subjektov. Ich hlavnou výhodou je veľmi rýchle vybavenie. To je však vykompenzované vyšším úrokom. U Nebankovej pôžičky do 24 hodín sa dajú vybaviť cez telefón alebo i cez Internet.

Niekedy sú tieto pôžičky označované tiež ako spotrebiteľský úver. 24 hodinové Pôžičky môžu byť poskytnuté bez uvedenia účelu, ale tiež môže byť účel uvedený - napríklad v prípade, že si vezmete pôžičku priamo v obchode na zaobstaranie napr. elektroniky.

Pôžička do 24 hodín sú tak rýchle i z toho dôvodu, že sa pri ich podaní nenahliada do bankového registru, kde sú uchovávané informácie o prípadných problémových klientoch. Pri výbere vhodnej pôžičky sa podrobne zoznámte s výškou úroku (a tiež RPSN) a vždy porovnajte viac ponúk od rôznych finančných inštitúcií.

Nebankové pôžičky na zmenku

Nebanková pôžička na zmenku je používaná v prípadoch, keď žiadateľ má záznam v bankovom registri a preto pre neho sú iné typy pôžičiek nedostupné. V prípade pôžičky na zmenku sa dajú peniaze získať rýchlo a v hotovosti. Ručí sa zmenkou. Pôžičky na zmenku majú najvyššiu mieru rizika a tiež úrokové miery.

Pre tento typ pôžičky často nie je ani nutné dokladať výšku príjmu. Ako už bolo povedané, poskytujú sa bez náhľadu do bankového registra neplatičov. Dajú sa vybaviť prakticky hneď.

Zmenka je obchodovateľný cenný papier o finančnom záväzku - tj. jedná sa o sľub zaplatiť osobe uvedenej na zmenke v určitej dobe a na určitom mieste danú čiastku.

U Nebankovej pôžičky Vám ponúkajú širokú škálu možností ako získať peniaze pomerne rýchlo a ľahko. Pôžičky pre nezamestnaných >>

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára